Také se vám líbí floristika a zejména květinové dekorativní věnce? Možná je to tím typickým tvarem, který vám může připomínat záchranný kruh, někdo vnímá věnec jako zajímavý prostorový geometrický útvar a věnce také symbolizují již po staletí jednotu, přátelství mezi lidmi a přirozený vztah k přírodě a životnímu prostředí. Ve věncích bývají také ukryté životní cykly a dle vyjádření moudrých osobností i nikdy nekončící život.
Věnce jsou zajímavou ozdobou na jídelních stolech a velmi často se s nimi shledáváme na dveřích. Ta pak bývají nejen branou do domu, ale i do prostředí, kde se ctí jednotlivé formy a projevy života, a kde se budují dobré mezilidské vztahy. Věnec lze zhotovit ze smrkových větviček, z buxusu, z lučních či sušených květin a také z proutí. Kam se takový proutěný věnec na dveře hodí?
Dřevěný srub – jste-li fandové do staveb rodinných domů či rekreačních chat v přírodním duchu, například v podobě roubenek, tam se věnec z proutí bude určitě krásně vyjímat. Měli byste jej však umístit na bílý podklad, nejlépe na bílý kruh z dřevěné překližky či laťovky, aby nezanikal na roubeném dřevěném podkladu.
Horská chata – v některých horských chalupách se dodnes ctí tradice předků, kteří si věnce z kvítí či z proutí zavěšovali na dveře jako ozdobu i jako připomínku dobrých mezilidských vztahů. Podobně to může fungovat i v rekreačních chatách kdekoli jinde, není podmínkou, že musí jít vysloveně o Krkonoše nebo Šumavu. Ostatně, proutěné věnce jsou velmi ozdobné a můžete si je pověsit i na dveře bytu v bytovém domě v centru Prahy.
Penzion – vlastníte a pronajímáte rodinný penzion, například v blízkosti nějakého vodního rezervoáru? Pak se vám určitě bude věnec z proutí a květin stabilizovaných hodit. Věnec promlouvá k vašim hostům a naznačuje jim něco v tom smyslu: „Buďte u nás vítáni, jste našimi hosty“.